09.07.2010 10:27 - Бразилците ни биха, но можем да се класираме
Автор: sporte Категория: Спорт
Прочетен: 661 Коментари: 0 Гласове:
0

България изгуби домакинския си мач срещу Бразилия с 1:3 гейма в срещата от Група „А” на Волейболната Световна лига, но предвид развитието на срещата между Сърбия и Италия по всяка вероятност ще играе на финалите като най-добър втори отбор.

Двубоят започна напълно равностойно, като двата отбора се опитваха да не рискуват прекалено много и изчакваха повече грешките на противника. Двойна блокада срещу Владо Николов в края направи разликата 3 точки в полза на световните шампиони – 20:23. Победната точка за „кариоките” в първата част за 25:22 направи резервата Уолъс де Соуса.

Българските волейболисти поведоха с 3:1 в началото на втората част, но бразилците бързо изравниха до 3:3, след двойна блокада срещу Владо Николов. Сервис на Андрей Жеков в аут даде победната точка на „Селесао” във втората част за 25:23.

Силвано Пранди пусна в игра Валентин Братоев още н началото на 3-ия гейм. Той откри точковата си сметка с ас за 1:0. Той заби и победния пункт за 25:23.

В последната част бразилците ни наказаха с 26:24, въпреки че Казийски израви с ас за 24:24.

БЪЛГАРИЯ – БРАЗИЛИЯ 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 24:26)