29.09.2010 10:28 - Арсенал надви Партизан а Шахтьор вкара 3 гола
Автор: sporte Категория: Спорт
Прочетен: 1118 Коментари: 0 Гласове:
0

Лондонският футболен клуб Арсенал регистрира втора поредна победа в Шампионска лига, след като спечели с 3:1 гостуването си от група "Н" на Партизан в Белград.   Двубоят се превърна в истински спектакъл за зрителите, след като те видяха всичко, но не и победа на своите любимци.    "Артилеристите" поведоха с гол на Андрей Аршавин в 15-ата минута, а четвърт час по-късно Клео изравни от дузпа. Десетина минути след подновяването на играта за второто полувреме Марко Йованович получи директен червен картон, но Аршавин пропусна отсъдената заради нарушението дузпа.    Малко по-късно Маруан Шамак все пак даде преднина на гостите, а 8 минути преди края на редовните 90 новото попълнение Себастиан Скилачи вкара за 3:1.    Буквално минута по-късно домакините получиха и втора дузпа, но голмайсторът Клео не успя да я реализира.    Във втория двубой от потока Шахтьор (Донецк) се наложи като гост на португалския Брага с класическото 3:0.    С два гола за украинците се отчете нападателят Луиз Адриано, който първо откри в 56-ата, а после и удвои в 72-ата минута на мача. Последното попадение в срещата бе дело на Дъглас Коща от дузпа в заключителните секунди на двубоя.    Така Арсенал и Шахтьор запазиха лидерските си позиции с по 6 точки от два мача, преди да се срещнат помежду си в третия кръг.